החומרים התרמופלסטיים הנפוצים ביותר בתעשיית הזרקת הפלסטיק לתבניות

בענף הזרקת הפלסטיק לתבניות קיים מבחר גדל מאוד של חומרים איתם ניתן לעבוד על מנת ליצור את המוצר שלכם. המגוון הזה הוא מעולה, אבל הוא עלול להיות מעט מרתיע. אנו בבלכמן מנס מבינים את המאפיינים הייחודים של כל חומר תרמופלסטי, ונשמח לייעץ לך בבחירת החומר המתאים ביותר. עד אז, ריכזנו לכם רשימה של חמשת החומרים התרומפלסטיים הנפוצים ביותר בתעשיית הזרקת הפלסטיק לתבניות. קריאה מהנה!

ABS .1

ABS (או בשמו המלא, סטירן אקרילוניטריל בוטאדיאן) הוא חומר פלסטי חזק, קשיח ועמיד. משתמשים בו במגוון רחב מאוד של תעשיות, מתעשיית הרכב ועד ליצירת צנרות. ABS מספק אפקט צבעוני ומבריק וגימור איכותי. ניתן לעבד את ה- ABS באמצעות כל אחת משיטות העיבוד התרמופלסטיות הסטנדרטיות והוא מתאים היטב למגוון מוצרים שונים כגון: מכשירי חשמל, טלפונים, ציוד מחשוב, ציוד משרדי ואף כלי נגינה, קסדות לאופנוע, צעצועים, מזוודות, מכשירים רפואיים ועוד. החסרון של חומר זה מתבטא בזה שאין לו עמידות כימית טובה, ולכן אין להשתמש בו כאשר רוצים לייצר חלקים הדורשים בידוד חשמלי או עמידות בפני קרינת UV.

2. אצטל

אצטל (או בשמו המדעי, פוליוקסימתילן) הוא טרמפולסט הנדסי המציע קשיחות ועמידות מכנית מצוינות בפני חום ולחות. הוא אידיאלי עבור תעשיית המזון והמשקאות ועבור תעשיית הרכב (משתמשים בו עבור ידיות הילוכים מפלסטיק שכן הוא ממזער מאוד את החיכוך הנובע ממגע). כמו הABS, גם באצטל לא מומלץ להשתמש כשרוצים לייצר מוצרים אשר עתידים בסביבת חום גבוהה, והוא לא כל כך עמיד בפניי קרינת UV

3. פוליפרופילן

פוליפרופילן (PP) הוא אחד התרמופלסטיים הנפוצים בעולם. הוא ידוע בעמידותו הכימית, בגמישותו, בקשיחותו, בעמידתו לעייפות ובתכונות המבודדות שלו. פוליפרופילן מציע עמידות טובה בפני ממסים כימיים וחשמל, אף על פי שהוא דליק ופגיע לקרינת UV.
מגוון רחב של תעשיות עושה שימוש בפוליפרופילן, מכיוון שניתן להתאים אותו בקלות לצרכי המוצר על ידי החדרת תוספים מיוחדים או שינוי תהליך הייצור. למעשה, חומר רב תכליתי זה מכונה לעתים "הפלדה של עולם פלסטיק" שכן ניתן להתאים אותו לכל כך הרבה שימושים שונים.

HIPS. 4

HIPS (קיצור של High Impact Polystyrene) פוליסטרן עמיד, יציב ואסטתי שאותו ניתן להדפיס, להדביק ולעצב בקלות. כמו כן, הוא חסכוני. אנו עושים שימוש בHIPS לצרכי שילוט, כרזות ותמונות תלת מימדות. למעשה, HIPS פותח במיוחד לשימוש לתחומי האמנויות הגרפיות. הוא דומה מאוד לABS אבל חזק יותר ממנו. הוא אינו רעיל וניתן למיחזור.
HIPS מתאים גם באופן אידיאלי לציוד הדפסה דיגיטלית במהירות גבוהה. שימושים נפוצים אחרים כוללים רכיבי מכשירי חשמל, חלקי ציוד טלוויזיה, צעצועים, מיכלי בנזין, כוסות שתייה חמה וקרה ומרכזי מחשב.

5. LDPE

LDPE הוא פוליאתילן בצפיפות נמוכה. הוא גמיש מאוד, עמיד בפני לחות, חזק ובעל עמידות כימית טובה. הוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר ומחירו נוח לכיס.
אנו נראה את חומר הLDPE במגוון רחב של מוצרים ויישומים יומיומיים: כלי בית, מוצרים רפואיים, מוצרים חקלאיים, שקיות קניות, ואריזות מפלסטיק, בקבוקים, מיכלים ומכסים.
מוצרי LDPE משומשים וישנים יכולים "לחזור לתחיה" בתהליך מחזור. ככל שאנשים ממחזרים יותר שקיות ואריזות, ניתן לעשות בLDPE שימוש חוזר לדברים כגון רהיטים, פחי קומופסט, פחי אשפה, אריחי רצפה ועוד.

> צרו קשר